Alüminyum Profil

ALÜMİNYUM PROFİL

 

Alüminyum, eşsiz özellikleri sayesinde mühendislik ve inşaat alanlarında çok yönlülüğü ile tanınır. Pek çok uygulamada korozyona karşı yüksek dirence sahiptir. Bunun yanı sıra alüminyumunun elektrik ve ısı iletkenliği, hem ısıyı hem de ışığı yansıtma gücü çok yüksektir.

Alüminyum kolayca forma girer ve işlenir. Çoğu uygulamada koruyucu bir kaplamaya ihtiyaç duyulmasa da çeşitli yüzey finişlerinin kolayca uygulanabileceği bir maddedir. Perçinleme, kaynak ve lehim gibi montaj metotları alüminyumda da rahatlıkla kullanılabilir.

Alüminyum profilleri, malzeme giderlerinin daha düşük olması, montaj süresinin kısalması ve esnekliğin artması sayesinde pek çok metale alternatif ürünlerdir. Özelliklerinin çok çeşitli olmasından ötürü hemen hemen her sanayi sektöründe ve çok geniş bir ürün yelpazesinde kullanılabilmektedir.

Her büyük başarı bir hayalle başlar ve her hayalin gerçekleşmesi için insanlara ihtiyaç vardır. ATİK Alüminyum ileri teknolojileri kullanan yetenekli uzman kadrosuyla alüminyum profil üreticileri arasında ön saflarda yerini almıştır.